Dom „Spokojna Jesień” funkcjonuje w Nowej Rudzie od 2003 roku. Jest Placówką rodzinną prowadzoną przez osoby, które chętnie pracują i przebywają z osobami starszymi i niepełnosprawnymi.

Zatrudniamy pielęgniarki i personel pomocniczy, który zapewnia fachową opiekę i tworzy wspaniałą rodzinną atmosferę. W ramach cotygodniowych wizyt domowych opiekę lekarza pierwszego kontaktu zapewnia Przychodnia Zdrowia w Ludwikowicach Kłodzkich.

Posiadamy własną kuchnię w której przygotowywane są śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje dla osób przebywających w naszym Domu (zapewniamy przestrzeganie diet).

Na terenie Ośrodka prowadzone są przez wolontariuszy zajęcia plastyczne i muzyczne. Naszą Placówkę chętnie odwiedzają młodzi wspaniali uczniowie z noworudzkich szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Ponadto współpracujemy z Kołami Gospodyń Wiejskich z Włodowic, Woliborza i Ścinawki Średniej, które z przyjemnością występują dla naszych Podopiecznych. Uczęszczamy na warsztaty organizowane przez Uniwersytet III Wieku, np. z zakresu tworzenia kompozycji kwiatowych czy muzykoterapii.

Jesteśmy przygotowani na przyjęcie osób starszych, niepełnosprawnych oraz osób z chorobą Alzheimera.

Dom

image

image

Budynek w którym mieści się nasz Dom jest dostosowany do potrzeb naszych Pensjonariuszy: nowoczesna, przestronna winda, uchwyty dla niepełnosprawnych, sygnalizacja przywoławcza.

Jesteśmy przygotowani na przyjęcie 24 osób w pokojach jedno, dwu i trzyosobowych. Na II piętrze i parterze wszystkie pokoje mają swoje łazienki natomiast na I piętrze Pensjonariusze korzystają ze wspólnych łazienek i toalet.

Parter to miejsce, gdzie obok pokoi i recepcji mieści się kuchnia oraz jadalnia. Z I piętra nasi Pensjonariusze mogą wyjść na duży taras z którego roztacza się ładny widok na ogród i okolicę. Taras to miejsce gdzie można odpocząć, wypić kawę czy wieczorem pośpiewać piosenki biesiadne.

Pobyty czasowe.

image

Proponujemy dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz osób z chorobą Alzheimera pobyty w naszej Placówce w okresie zimowym.

Polub nas na Facebooku!