Dom „Spokojna Jesień” funkcjonuje w Nowej Rudzie od 2003 roku. Jest Placówką rodzinną prowadzoną przez osoby, które chętnie pracują i przebywają z osobami starszymi i niepełnosprawnymi.

Zatrudniamy pielęgniarki i personel pomocniczy, który zapewnia fachową opiekę i tworzy wspaniałą rodzinną atmosferę. W ramach cotygodniowych wizyt domowych opiekę lekarza pierwszego kontaktu zapewnia Przychodnia Zdrowia w Ludwikowicach Kłodzkich.

Posiadamy własną kuchnię w której przygotowywane są śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje dla osób przebywających w naszym Domu (zapewniamy przestrzeganie diet).

Na terenie Ośrodka prowadzone są przez wolontariuszy zajęcia plastyczne i muzyczne. Naszą Placówkę chętnie odwiedzają młodzi wspaniali uczniowie z noworudzkich szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Ponadto współpracujemy z Kołami Gospodyń Wiejskich z Włodowic, Woliborza i Ścinawki Średniej, które z przyjemnością występują dla naszych Podopiecznych. Uczęszczamy na warsztaty organizowane przez Uniwersytet III Wieku, np. z zakresu tworzenia kompozycji kwiatowych czy muzykoterapii.

Jesteśmy przygotowani na przyjęcie osób starszych, niepełnosprawnych oraz osób z chorobą Alzheimera.

Otoczenie

image

image

Nasz Dom znajduje się przy trasie Kłodzko-Wałbrzych w samym sercu Wzgórz Włodzickich, w spokojnej części miasta Nowa Ruda. Leżąc między lasem sosnowym a brzozowym w zacisznej Dolinie Rudej Góry i w zakolu rzeki Włodzicy jest ważną Placówką opiekuńczą w naszym mieście.

Pobyty czasowe.

image

Proponujemy dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz osób z chorobą Alzheimera pobyty w naszej Placówce w okresie zimowym.

Polub nas na Facebooku!