Dom „Spokojna Jesień” funkcjonuje w Nowej Rudzie od 2003 roku. Jest Placówką rodzinną prowadzoną przez osoby, które chętnie pracują i przebywają z osobami starszymi i niepełnosprawnymi.

Zatrudniamy pielęgniarki i personel pomocniczy, który zapewnia fachową opiekę i tworzy wspaniałą rodzinną atmosferę. W ramach cotygodniowych wizyt domowych opiekę lekarza pierwszego kontaktu zapewnia Przychodnia Zdrowia w Ludwikowicach Kłodzkich.

Posiadamy własną kuchnię w której przygotowywane są śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje dla osób przebywających w naszym Domu (zapewniamy przestrzeganie diet).

Na terenie Ośrodka prowadzone są przez wolontariuszy zajęcia plastyczne i muzyczne. Naszą Placówkę chętnie odwiedzają młodzi wspaniali uczniowie z noworudzkich szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Ponadto współpracujemy z Kołami Gospodyń Wiejskich z Włodowic, Woliborza i Ścinawki Średniej, które z przyjemnością występują dla naszych Podopiecznych. Uczęszczamy na warsztaty organizowane przez Uniwersytet III Wieku, np. z zakresu tworzenia kompozycji kwiatowych czy muzykoterapii.

Jesteśmy przygotowani na przyjęcie osób starszych, niepełnosprawnych oraz osób z chorobą Alzheimera.

Ogród

image

image

Wokół naszego domu roztacza się duży, bo o powierzchni aż 989 m2, piękny ogród z kapliczką, oczkiem wodnym, grillem, ławkami, huśtawką i altaną.

To miejsce naszego letniego wypoczynku i zabaw z gośćmi oraz wolontariuszami. Miło w upalne dni poleżeć w cieniu czeremchy, czytając coś ciekawego lub rozmawiając z sąsiadami. Rokrocznie wzbogacamy nasz ogród o nowe drzewa i kwiaty. Marzy nam się ogród bajecznie kolorowy i rozśpiewany, dlatego przed nami jeszcze dużo pracy...

Pobyty czasowe.

image

Proponujemy dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz osób z chorobą Alzheimera pobyty w naszej Placówce w okresie zimowym.

Polub nas na Facebooku!