...starość wieńczy życie. Jest czasem żniw. Żniw tego, co nauczyliśmy się, co przeżyliśmy; żniw tego, co zdziałaliśmy i osiągnęliśmy, a także tego, co wycierpieliśmy i wytrzymaliśmy. Jak w końcowej partii wielkiej symfonii, to wielkie tematy współbrzmią potężnie. Owo współbrzmienie użycza wielkiej mądrości (…) Mądrość daje dystans, ale nie dystans wyrażający się stronieniem od świata. Mądrość taka pozwala człowiekowi stać ponad rzeczami ale bez gardzenia nimi; pozwala oglądać świat oczyma – ale także sercem! – Boga. Pozawala nam mówić wraz z Bogiem „tak” również wobec naszych ograniczeń, również wobec naszej przeszłości – z wieloma jej rozczarowaniami, zaniedbaniami, grzechami (…) Mądrość tak użycza mocy, z której rodzi się dobroć, cierpliwość, zrozumienie i owa wspaniała ozdoba sędziwego wieku –humor…

Jan Paweł II

Wystawa prac Pana Bronia.

Do końca miesiąca na terenie naszego Domu będzie prezentowana wystawa prac przygotowanych przez jednego z naszych Podopiecznych Pana Bronia. Malowanie jest jego pasją, przynosi mu radość i satysfakcję.

Pan Bronisław to nie tylko nasz malarz ale także zapalony ogrodnik, życzymy mu aby miał jak najdłużej siły do aktywnego realizowania swoich zainteresowań.

Pobyty czasowe.

image

Proponujemy dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz osób z chorobą Alzheimera pobyty w naszej Placówce w okresie zimowym.

Polub nas na Facebooku!